مشخصات فردی و زندگینامه
نام:غفار
نام خانوادگی:شاهدی
شهرت:شاهدی
پست الکترونیک:shaheds11@yahoo.com
نخصص ها:فقه و اصول ، کلام ، الهیات و معارف اسلامی

زندگی نامه

 

 

اینجانب غفار شاهدی در سال 1348 در روستایی به نام لنگاء از توابع شهرستان عباس آباد تنکابن در خانواده ای متوسط و مذهبی متولد شدم . تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستای لنگاء با معدل بالا و معمولا کسب رتبه اول به پایان رساندم . در ایام تحصیل دوره ابتدایی بود که انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید و بنده نیز در سال 1357 یعنی سال پیروزی انقلاب اسلامی پس ار فراگیر شدن راهپیمایی ها وارد صحنه انقلاب شدم و به علت کمی سن و دور بودن روستای ما از کانون تحولات انقلاب، نقش فعالی در پیروزی انقلاب نداشتم اما پس از پیروزی انقلاب و آگاهی از اهداف مقدس انقلاب و رهبری آن خود را مقید به دفاع از آن نمودم . به همین منظور در اکثر صحنه هایی که در دفاع از نظام پیش می آمد سعی می کردم حضور داشته باشم . مانند حضور در نمازهای جماعت و جمعه و عضویت در بسیج و ...

در سال 1362 پس از قبولی در امتحانات سال سوم راهنمایی، عازم پادگان آموزشی منجیل شده و با اتمام آموزش نظامی یک ماهه، به منطقه جنگی جنوب اعزام شدم و پس از سه ماه حضور مستمر در خطوط مقدم جبهه های جنوب، سرانجام برای شرکت در عملیات والفجر 4 به منطقه غرب (مریوان) منتقل شده و پس از شرکت در این عملیات، افتخار جانبازی 30%  نصیب بنده شد .

در سال تحصیلی 63 پس از اتمام سال اول دبیرستان وارد حوزه علمیه قم شدم و همزمان با تحصیل در حوزه، دوره دبیرستان را نیز به پایان رساندم . ضمن اینکه در  سال های دفاع مقدس، در ایام تعطیلات تابستان مرتب به جبهه اعزام می شدم که تا پایان دفاع مقدس به مدت 20 ماه توفیق حضور در جبهه را پیدا نمودم .

پس از اخذ دیپلم همزمان با تحصیل در حوزه، وارد دانشگاه شده و موفق به اخذ مدرک لیسانس در رشته علوم سیاسی شدم . در ایام تحصیلات دانشگاهی، یک دوره یک ساله آموزش زبان انگلیسی را نیز به پایان بردم .

با اتمام دوره سطح حوزه، وارد دوره عالی حوزه (خارج فقه و اصول) شدم و به مدت 7 سال از محضر اساتید بزرگواری چون ناصر مکارم شیرازی در فقه و جعفر سبحانی در اصول فقه بهره بردم .

درسال 1376 همزمان با شرکت در دروس عالی حوزه، در رشته تخصصی کلام اسلامی پذیرفته شده و پس اتمام دوره و نگارش پایان نامه با عنوان «مبانی کلامی حکومت دینی» و دفاع از آن، موفق به اخذ مدرک سطح 4 (دکترا) در رشته کلام اسلامی گردیدم (سال 1382).

در کنار تحصیل، به امور زیر نیز اشتغال داشته ام :

1.      اشتغال به امر تبلیغ که جزء رسالت اصلی حوزه است، در قالب برگزاری جلسات سخنرانی و کلاس های قرآن  و معارف برای دانش آموزان و نوجوانان در ایام تابستان و ماه های تبلیغ

2.      امامت جماعت مسجد و همکاری با نهاد نماز جمعه به عنوان مسئول ستاد نماز جمعه و امام جمعه موقت

3.       همکاری با معاونت فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاهها به منظور تبلیغ در خوابگاههای دانشجویان به مدت 8 سال

4.      همکاری با واحد ارزشیابی معاونت امور اساتید و دروس معارف اسلامی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاهها جهت ارزشیابی اساتید گروه معارف اسلامی در دانشگاههای مختلف

5.      همکاری با برخی موسسات تحقیقاتی و فرهنگی مانند پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در قم

6.      تدریس در مدارس حوزه علمیه قم مانند مدرسه رضویه و مدرسه جانبازان و سپس در حوزه علمیه سفیران هدایت و حوزه علمیه شهرستان تنکابن

7.      اخذ مجوز تدریس در 5 گرایش و تدریس در دانشگاههای مختلف از جمله دانشگاه تهران

8.      همکاری با سازمان حج و زیارت به عنوان روحانی کاروان حج و عمره به ویژه عمره دانشجویی

9.      تدوین مقالات علمی و چاپ تعدادی از آنها در مجلات مختلف و...

در حال حاضر با هجرت از قم، در شهرستان تنکابن به عنوان عضو هیات علمی و استادیار گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن مشغول خدمت می باشم .